KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13272169
*
nr 1327 2169
Richard Ã…rlin
(f. 1945), Sverige
Etsning, Eget tryck. Signerad, daterad -81. Motivet: 18x13 cm
Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 20:29:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 20:30:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eget tryck etsning etsningar grafik richard årlin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57
*
Richard Ã…rlin
Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.
nr 1327 2169
Richard Ã…rlin
(f. 1945), Sverige
Etsning, Eget tryck. Signerad, daterad -81. Motivet: 18x13 cm
Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 20:30:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eget tryck etsning etsningar grafik richard årlin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57